Poetry Summer Academy XVI in Damme
TE WATER!
Wat kan er allemaal opborrelen als tien ijverige dichters vijf dagen bij elkaar komen in de ideaalste omstandigheden?
Deze keer niet onder leiding van één, maar drie ervaren schrijfcoaches!
De vaste coach van al die jaren, Daniel Billiet, krijgt voor deze editie de steun van dichters-docenten Kathleen Boogmans en Goedele Horemans.
Al meer dan VIJFTIEN jaar bewijst deze zomerse residentiële schrijfcursus zijn waarde. Telkens komen uit die samenkomst sterke gedichten voort, maar vooral nemen de deelnemers inspiratie, schrijfdrive en vrienden mee voor minstens één jaar.
Wie is welkom op deze vijfdaagse? Iedere dichter die de basis van gedichten schrijven onder de knie heeft. Maar die verlangt naar enkele stappen vooruit, die weg wil gelokt worden van de bekende schrijfpaden. Wil jij ook meegetrokken worden door stimulerende opdrachten en de inspirerende wisselwerking met andere dichters? Stel je dan kandidaat.
Het programma is een mix van schrijfopdrachten vooraf, groepssessies, wandelschrijven, intense (individuele) feedback en uiteraard ook individuele schrijftijd. Maar! Moenie worry nie, het is geen poëziebootcamp, we hebben ook aandacht voor de nodige eigen rusttijd.
We ronden de cursus af op 22 augustus met een voor iedereen toegankelijk en gratis afsluitend toonmoment en receptie in het Sint-Janshospitaal in Damme.

BEGELEIDING
Daniel Billiet, dichter en schrijfdocent. Hij publiceerde een tiental dichtbundels voor de jeugd en een vijftal bloemlezingen. Hij was mede-oprichter van Poëziekrant en het Poëziecentrum, was poëzierecensent voor KNACK. In 2020 verscheen zijn ‘the best of’ van zijn jeugdgedichten, ‘Waarom het nooit bananen regent’. In 2023 publiceerde De Eenhoorn het bejubelde ‘Wees welkom boven op mijn beste hoed’. In 2024 zorgde Billiet voor een nouveauté: vijftien nieuwe gedichten, ‘Neuswimpers’, in de vorm van een kamishibai-platenset. Daniel is o.m. ook ambassadeur voor Grootouders voor het Klimaat, actief bij De Klimaatdichters en actief bij het Gents MilieuFront.
Kathleen Boogmans schrijft proza en poëzie, is schrijfdocent intuïtief schrijven en creatief dagboek. Werkt ook als onderneemster bij Ommezien, en oh ja ze is zo goed als blind. Door het lezen van poëzie komt de wereld voor haar helemaal terug in beeld. Door het schrijven van gedichten probeert ze haar visuele herinneringen vast te houden onder het motto Verlies/Goed. Kathleen volgde de opleiding schrijfdocent bij Creatief Schrijven en tal van workshops, o.a. bij Ingmar Heytze en David Troch. In 2021 was ze laureate bij de Boontjes Poëzieprijs. Onlangs verschenen van haar gedichten in Meander Magazine en poëziekrant.
Goedele Horemans studeerde wijsbegeerte. Ze was bibliothecaris in Brasschaat. In die functie brak ze een lans voor de poëzie met o.a. de organisatie van de poëziewedstrijd ‘Dichter in Beeld’ en het inrichten van een poëzieleesgroep, ‘De Leeslamp’. Goedele schrijft gedichten, volgde cursussen bij Koen Stassijns, Daniel Billiet en Stijn Vranken. In een la lonken diverse poëziemanuscripten naar een uitgever. Ze maakt ook collages die ze vorig jaar tentoonstelde.
LOCATIE
De Grote Wateringe is een rustgevende plek waar allerlei moois mag groeien. Bomen, bloemen, ideeën, vallende sterren, ezels, lange zomerbabbels, biogroenten en schone mensen. Dat grondidee zit niet alleen geworteld in de grond maar doorademt de wandelpaden, klinkt uit de roep van de uil en sluimert in het eeuwenoude gebinte.
De Grote Wateringe is ook een plek waar medewerkers die het moeilijker hebben om in het reguliere arbeidscircuit aan de slag te gaan een kans krijgen.
Het is een bewuste keuze van Creatief Schrijven vzw om met deze locatie, die inzet op duurzaamheid en bio- tuin- en landbouw, in zee te gaan, omdat dat volledig aansluit bij de waarden van onze werking. Het is de gedroomde plek om met schrijfgenoten in gesprek te gaan, ideeën te laten rijpen en tot verdere bloei te laten komen.
Je krijgt heerlijke maaltijden geserveerd, met verse groenten uit de eigen biotuin.
INTERESSE? STEL JE KANDIDAAT!
Omdat we zeker willen zijn dat mensen die willen deelnemen over voldoende poëzie-ervaring beschikken, vragen we vooraf een mailtje te sturen met vijf van je recente gedichten. Die mag je sturen naar info@creatiefschrijven.be met als onderwerp ‘kandidaat PSA’.
Eens je kandidatuur aanvaard wordt, kun je dan hier inschrijven en betalen.
KAMERS
Je kan kiezen voor een eenpersoonskamer met eigen wastafel en gedeelde douche en toilet en dan betaal je 660 euro. Of een luxe-kamer met eigen badkamer en dan betaal je 760 euro.
15% korting voor jongeren (-26)
Wens je een luxe-kamer? Stuur dan een mailtje naar info@creatiefschrijven.be met als onderwerp ‘Schrijfverblijf deluxe’.
Je kan betalen in schijven.
CURSUS GOEDKOPER DOOR EXTRA SUBSIDIE TALENTONTWIKKELING!
Omdat deze cursus kadert in de bijkomende kernopdracht ‘amateurkunsten talentontwikkeling’ van de organisatie Creatief Schrijven vzw leggen wij per deelnemer 500 euro bij. Bovenop het bovenstaande inschrijvingsgeld. Dit op voorwaarde dat de deelnemer akkoord gaat om na afloop een uitgebreid evaluatieformulier in te vullen.
Je kan per kalenderjaar slechts één keer van deze bijkomende subsidie gebruikmaken.
Korting op magazine VERZIN
Bij je cursus kan je een voordeelabonnement bestellen op VERZIN, het tijdschrift dat je aan het schrijven zet. Je krijgt dan eenmalig 25% korting en betaalt slechts 18 i.p.v. 24 euro voor een jaarabonnement.