Spe(e)l mee met het creatiefste dictee
Creatief Schrijven en de Vlaamse en Brusselse bibliotheken nodigen je van harte uit op De Schrijfwijzen. Vrijdagavond 2 oktober 2026 staat in meer dan 100 bibliotheken dit creatiefste dictee- en taalspel opnieuw geprogrammeerd.
Spe(e)l gratis mee, ontmoet spelfanaten uit jouw regio en maak kans op een leuk prijzenpakket met o.a. een gouden ticket voor de finale in de barokke pracht van AMUZ in Antwerpen.
Ben je geen dicteetijger? Wees gerust, De Schrijfwijzen is geen klassiek dictee voor woordenboekfetisjisten, maar een leuk spel voor iedereen die graag puzzelt met taal.
En dat spelling er nog steeds toe doet bewijst een onderzoek van De Standaard en NRC. Dat toont dat twee op de drie meisjes en één op de twee jongens afhaken bij slordige taal in datingprofielen. Taal verbindt. En ja, ook spelling kan verbinden.
Spe(e)l mee met het dictee
Wanneer? Vrijdagavond 2 oktober 2026 om 20u
Inschrijven? Doe je op www.deschrijfwijzen.be
Waar? 135 bibliotheken over heel Vlaanderen werken samen en zorgen voor 70 spellocaties
Prijs? Deelname is gratis
Oefenen? Fris alle regels nog eens op met de online cursus foutloos spellen
Voorbeeld? Bekijk hier het verslag en de dicteetekst van editie 2025
Wat is De Schrijfwijzen?
Het creatiefste dictee- en taalspel van Creatief Schrijven vindt jaarlijks begin oktober plaats. Meer dan 3000 deelnemers tussen 16 en 96 jaar nemen in een honderdtal bibliotheken synchroon de pen op. Het spel telt drie rondes: een traditioneel dictee, een multiple choice en een spannende spellingbee. Taalplezier, bijleren en ontmoeting staan centraal.
De lokale winnaars stromen door naar het finalefeest in AMUZ in Antwerpen, waar een gerenommeerd auteur de tekst presenteert. De uiteindelijke ‘Schrijfwijze’ wint een trofee en een prijzenpakket ter waarde van 1.200 euro.
De Schrijfwijzen komt tot stand dankzij deze partners: De Morgen, VRT, Team Taaladvies, De Nationale Loterij en Stad Antwerpen. Met steun van Confituur Boekhandels, Leuchtturm 1917, VBK Uitgeversgroep, Van Dale en CVO Encora.
