Basisinitiatie in de Hedendaagse Kasàlà

Dit is een zeldzame kans. Jean Kabuta — de grondlegger van de hedendaagse kasàlà — komt zelf naar België om deze tweedaagse basisinitiatie te begeleiden. Hij doet dat maar af en toe, dus wie de man zelf wil meemaken, laat deze gelegenheid best niet aan zich voorbijgaan.

Gedurende twee volle dagen word je ondergedompeld in de wereld van de kasàlà: je leert schrijven én voordragen, je ontdekt de kasàlà als rituele praktijk bij de grote levensmomenten, en je ervaart hoe dit poëtische pad je dichter bij jezelf, bij de anderen en bij de waarheid brengt.

Deze poëtische praktijk van vreugde wordt geschreven, gesproken, beluisterd, geproefd en geleefd. Het stelt je in staat om een transformerende ervaring te hebben die je in het leven voortstuwt. Het is de kunst om het leven te vieren. Het is ook de ritualisering van de belangrijkste levensfasen (geboorte, afstuderen, rouw, enz.). De persoon eert zijn verleden, zijn heden en stelt zich open voor wat komen gaat.

Deze tweedaagse workshop nodigt je uit om precies dit te leren. Je gaat aan de slag met zowel de kasàlà voor de ander als de kasàlà voor jezelf. Je zal niet alleen leren hoe het gedicht te schrijven, maar ook hoe het voor te dragen op een manier die je in staat stelt de trillingen van je stem in je lichaam te voelen. Deelnemers komen zo dichter bij zichzelf, dichter bij de anderen en dichter bij de waarheid in zichzelf en de waarheid die ons allen overstijgt.

Meer in detail

Aan deze initiatieworkshop leer je hoe je een kasàlà-beoefenaar kunt worden. Hiervoor worden de volgende aspecten onderzocht:

  • Kasàlà als wereldbeeld
  • De inhoud en het doel van de kasàlà door: de verhouding tot de ander, de verhouding tot zichzelf, de verhouding tot de wereld en de natuur;
  • Ingrediënten van de kasàlà
  • Structuur van de kasàlà
  • De Sterke Naam en de stijlfiguren
  • Soorten kasàlà (geboorte, huwelijk, overlijden, verjaardag, zelfspot, biografie, etc.).
  • Het voordragen van een kasàlà
  • Kasàlà als een rituele praktijk
  • Soorten kasàlà (van de ander, van zichzelf in uitgebreide vorm of als handtekening, van een dier, kasàlà-balans, enz.)
  • Schrijf- en proclamatieoefeningen

Sessie(s)

Op de 2 dagen van de Basisinitiatie


Details

Georganiseerd door Kasàland vzw

Docent Jean Kabuta

Duur Meerdere dagen

Start 20 jun 2026, 08:00

Einde 21 jun 2026, 15:00

Prijs € 320.00

Regio Antwerpen

Locatie La Maria, Karel Geertsstraat 2A1, 2140 Antwerpen

Kaart Open de kaart

Extra info Bezoek de website

Leeftijdscategorie 18+

Type Groepscursus

Jouw cursus op Creatief Schrijven?

Dat kan! Geef je op als organisator en publiceer gratis je cursussen op Creatief Schrijven.

Geef je nu op!