Portretschrijven: onvergetelijke vrouwen MSK
Laat je inspireren door de onvergetelijke vrouwen die schitteren in de tentoonstelling van het Museum voor Schone Kunsten (MSK) in Gent. Vrouwen die een stempel drukten met hun kennis, hun netwerk, hun kracht, of soms met iets ogenschijnlijk kleins, een detail dat hen juist uniek maakt.
In deze schrijfworkshop ga je op zoek naar de verbinding tussen deze museale portretten en een vrouw uit jouw eigen leven: een moeder, vriendin, docent, buurvrouw, kunstenaar, heldin of stille kracht. Wat maakt háár onvergetelijk? En hoe breng je dat onder woorden?
Schrijfdocent Igor Daems gidst je door het schrijfproces. Met concrete, toegankelijke oefeningen leer je hoe je observatie, herinnering en verbeelding omtovert tot een levend portret. Je bouwt stap voor stap een personage op dat stevig staat, spreekt, ademt en dat de lezer meeneemt in haar verhaal.
Je ontdekt:
- hoe je details kiest die een persoon doen oplichten,
- hoe je emoties en geschiedenis laat resoneren in je tekst,
- hoe je een echte vrouw transformeert tot een personage dat blijft hangen,
- en hoe je woorden inzet om iemand een plaats in jouw - en misschien onze - geschiedenis te geven.
Aan het einde van de workshop staat er een persoonlijk, krachtig portret op papier: een ode aan die ene vrouw die gezien mag worden.
Schrijf mee, laat je raken door de kunstwerken in het MSK en geef een onvergetelijke vrouw haar stem terug - in jouw woorden.
Over de schrijfdocent
Igor Daems is freelance copywriter, portretschrijver en auteur. Naar mensen luisteren en daar iets moois van maken, is zijn passie. Zo schreef hij al meer dan 30 levensverhalen. Recent pende hij ook portretten van twintig honden en hun eigenaren voor ‘Dogs of Deurne’ en van twintig ondernemers voor stad Antwerpen. Momenteel werkt hij met Elske van Lonkhuyzen aan een boek over portretschrijven.
Korting
80 % voor Uitpas kansentarief regio Gent
Inschrijven
Doe je rechtstreeks bij MSK Gent.
In het ticket voor de workshop (30 euro) is geen museumbezoek inbegrepen.
Wil je ook het museum bezoeken? Koop je ticket online of aan het onthaal.
