Nieuws

In gesprek met Claire Brentjens, vaste bezoeker van De Schrijfhub

Elke week kunnen schrijflustigen terecht in De Schrijfhub: de co- writing space van Creatief Schrijven, waar je ongestoord kan werken aan je manuscript. Eén van de vaste bezoekers is Claire Brentjens. Zij vinkte onlangs haar tiende beurt af op haar abonnement en ontving van ons een literair geschenk. Het uitgelezen moment om deze schrijver wat beter te leren kennen.


Wie is Claire Brentjens?

Ik ben geboren in Nederland, maar woon al dertig jaar in Schoten. Ik richtte er een leesclub op en ging aan het schrijven. Ik ben een trouwe bezoeker van de Schrijfdag en ik volgde de SchrijversAcademie, waar ik werkte aan het manuscript van mijn debuutroman 'Flardentango'. Dit verhaal is gebaseerd op mijn jeugd, waar ik als expatkind veel in het buitenland heb gewoond, onder andere in Argentinië.

 

Nu werk je in onze Schrijfhub aan een nieuw boek. Kan je hier al iets over vertellen? 

Ik leg momenteel de laatste hand aan een kinderboek. Op het einde van 'Flardentango' wordt de moeder van het hoofdpersonage opgenomen in een verzorgingshuis. Hetzelfde overkwam mijn moeder. In de zeven jaar die zij gedeeltelijk op een gesloten afdeling verbleef, was zij erg verdrietig. Als mantelzorger deed ik wat ik kon, maar het was niet mogelijk om haar situatie te verbeteren. Voordat mijn moeder overleed, was ik van plan geweest om een vervolg op 'Flardentango' te schrijven over de soms absurde, maar meestal verdrietige voorvallen in het woonzorgcentrum, ondanks de goede bedoelingen van het verplegend personeel. Ik zag er echter tegenop om die ellendige periode op te rakelen en besloot eerst een kinderboek te schrijven. Voor ik het wist ging dat verhaal over een elfjarig meisje dat het leven van haar oma in het hilarische rusthuis Roestelhof vrolijker wil maken. Zonder er bewust naar op zoek te zijn geweest, heb ik dus een manier gevonden om met plezier en hoop over mijn moeders periode in het verpleeghuis te schrijven. 


Ik vind het belangrijk om wekelijks een schrijfdag in te plannen, zodat ik in de flow van het verhaal blijf.


Welke meerwaarde biedt De Schrijfhub jou in je schrijfproces?

Thuis raak ik voortdurend afgeleid en het is fijn om een plek te hebben waar ik één keer per week ongestoord kan schrijven. Het feit van me te verplaatsen en in “een kantoor” te gaan schrijven, biedt een duidelijk kader, ook voor mijn naaste omgeving die dan weten “Claire is vandaag aan het werk.” Ik ben onlangs verhuisd en ook tijdens die hectische periode bewaarde ik de discipline om één dag in de week te komen schrijven, om in de flow van het verhaal en van het schrijven te blijven.

Het is een meerwaarde om ondergedompeld te worden in een sfeer waar schrijven centraal staat. In de Schrijfhub ben je omringd met personen die op een of andere manier met schrijven bezig zijn. Daarmee bedoel ik medeschrijvers, maar ook de medewerkers van Creatief Schrijven. Tijdens de lunch zijn er leuke gesprekken over allerlei onderwerpen. Onder schrijvers spreken we tussendoor wel eens over het project waar we aan werken, problemen die we tegenkomen en over specifieke items zoals herschrijven en vertelperspectief. 

 

Je manuscript is bijna klaar. Broeden er intussen al ideeën voor een volgend schrijfproject?

Terwijl ik aan dit verhaal werkte, was mijn ambitie om een leuk kinderboek te schrijven over een ernstig onderwerp. Het is me zo goed bevallen dat ik er graag een serie van zou maken. Maar dat zie ik nog wel, eerst hoop ik dit verhaal te kunnen publiceren. 

 

Kriebelt het om te komen schrijven in De Schrijfhub? Reserveer je plek.

 

Beeld: Claire Brentjes met het boek 'Tosca' van Maud Vanhauwaert. Clarie ontving het boek als verrassing wanneer haar eerste tienbeurtenkaart vol was.