Schrijven bij kunst: Modemuseum Antwerpen
In de reeks ‘Schrijven bij kunst’ trekken we elke laatste zondag van de maand naar een ander museum. Schrijfdocente Christina Vanderhaeghe schotelt je daar gerichte kijk- en schrijfopdrachten voor. Vervolgens klim je in je pen.
Benieuwd welke gedichten of verhalen we oogsten op het einde van de dag.

FotoMuseum - GIRLS. Over verveling, rebellie en opgroeien
De tentoonstelling Girls is een uitnodiging tot een schrijvende ontdekkingsreis rond vrouw-zijn, identiteit en volwassen worden. We verkennen de kracht van mode: hoe het ons laat zien én gezien worden, hoe het verhalen vertelt zonder woorden.
Met een groep van gelijkgestemden duiken we samen in diverse schrijfopdrachten—van herinneringen aan die ene outfit die je zelfbeeld veranderde, tot gedichten over de rol van peergroepen in ons leven. Mode vormt het vertrekpunt, schrijven wordt ons kompas.
Zoals kleding onze buitenkant vormgeeft, helpt creatief schrijven om onze innerlijke stem naar buiten te brengen. Spelen met woorden, zinnen en ritme wordt een manier om je verhaal stijlvol aan te kleden.
We kijken ook kritisch: welke schaduwkanten heeft mode, in het bijzonder voor jongeren? Wat betekent stijl voor jezelf? ontdek je persoonlijke inhoud en schrijfstijl in het museum
Schrijf mee. Ontdek. Laat je zien. Welkom bij Girls.
copy foto: Jim Britt, Sisters, 1976
Praktisch
Breng je eigen picknick en drank mee.
Een week vooraf ontvang je een mail met meer info over de precieze afspraakplaats.
Prijs
59 euro (incl. ticket museum)
Abonnement schrijven bij kunst op zondagen?
Wil je inschrijven voor de vier zondagse schrijfdagen bij kunst, dan krijg je 15% korting en betaal je 200 euro i.p.v. 236 euro. Deze korting is niet cumuleerbaar met andere kortingen.
Inschrijven kan tot 20 augustus via deze link.
- 24 augustus: Antwerpen, Openluchtmuseum Middelheim
- 28 september: Oostende, The Crystal ship en de Amandine
- 26 oktober: Brussel, Brussel Centraal en Bozar
Andere kortingen
15% voor:
- jongeren (-26)
- leerkrachten en studenten (op vertoon van leraren- of studentenkaart).
Op magazine VERZIN
Bij je cursus kan je een voordeelabonnement bestellen op VERZIN, het tijdschrift dat je aan het schrijven zet. Je krijgt dan eenmalig 25% korting en betaalt slechts 18 i.p.v. 24 euro voor een jaarabonnement.
Interesse? Vink dan het extra veld aan op het inschrijfformulier.
Deze korting geldt enkel voor verzending in België.