Van idee tot boekuitgave
Een schrijftraject op jouw maat, 'van idee tot boekuitgave'. Samen met auteur, docent en uitgever/redacteur Patrick Bernauw bepaal jij de timing en het einddoel van jouw project: een manuscript dat kan ingestuurd worden naar de uitgeverij van jouw keuze, een uitgave als boek en ebook bij vzw de Scriptomanen, of een uitgave in eigen beheer met de nodige assistentie.

Na 21 jaar als docent creatief schrijven aan het Deeltijds Kunst Onderwijs (Academie voor Podiumkunsten in Aalst, Conservatorium Mechelen) wil Patrick Bernauw zich toeleggen op privé schrijfcoaching. Als auteur van een vijftigtal boeken – meermaals herdrukt, vertaald, bekroond – en als uitgever/redacteur van de digitale uitgeverij vzw de Scriptomanen is hij de ideale figuur om je te begeleiden ‘van idee tot boekuitgave’.
Tot en met 30 juni 2025 kun je je kandidaat stellen voor een privé schrijftraject. Dat doet je met een synopsis waarin je jouw werk kort voorstelt in een Word document van niet meer dan 1000 woorden. Alleen proza - fictie of non-fictie, voor jongeren (vanaf 10 jaar) of voor volwassenen - komt in aanmerking. Geen prentenboeken.
Word je geselecteerd, dan maken we een overeenkomst waarin we een tijdsplan vastleggen en een einddoel bepalen. Dit einddoel kan zijn: afwerking van het manuscript en samenstelling van een dossier om voor te leggen aan uitgeverijen van jouw keuze; productie van een boek als Printing On Demand (POD) uitgave en van een ebook met een contract van vzw de Scriptomanen; uitgave in eigen beheer van boek of ebook, geassisteerd door vzw de Scriptomanen. We zorgen dan voor een boek dat er prima uitziet, en beschikbaar is in zowel de plaatselijke als online boekhandel.
Het traject omvat vijf grote stappen, met contact via mail en een online meeting bij iedere nieuwe stap:
1./ Ontwikkeling van de plot op basis van de synopsis.
2./ Coaching moment 1 bij het uitwerken van de eerste versie.
3./ Coaching moment 2 bij het uitwerken van de eerste versie.
4./ Eindredactie.
5./ Begeleiding bij het insturen naar uitgeverijen; of productie van boek en ebook bij vzw de Scriptomanen; of wij maken samen met jou een uitgave in eigen beheer mogelijk (ofwel in POD ofwel als ebook).
De prijs voor het volledige traject is 400€, te betalen in twee schijven: 200€ bij aanvaarding van de synopsis, 200€ na coaching moment 2 (derde stap).