Nieuw! Dierenfabels in het Sprookjeshuis
Een fabel is een korte vertelling, vaak over dieren. Dierenfabels zijn zo oud als onze beschaving. Dieren krijgen menselijke eigenschappen en gaan handelen en spreken als personen. De toehoorder leert een zedenles. Je zou ze kunnen zien als korte sprookjes.
Laten we samen nieuwe fabels schrijven. Humor en poëzie mag, rijmen mag, wilde fantasie mag ook! Tijdens een leerzame beestenboel van vier sessies, bedenk jij jouw eigen dierenfabel. We beginnen telkens met free-writing als opwarmer.
We maken kennis met beroemde dierenverhalen van onder meer Aesopos, Jean de La Fontaine en Toon Tellegen. We lezen voor, spelen met personages, ontdekken hoe dieren ons iets kunnen vertellen over mensen en klimmen zelf in de pen.
Onderweg leren we ook hoe je waardevolle feedback geeft en ontvangt, zodat iedereen groeit als schrijver.
Over de schrijfdocent
Geertje De Ceuleneer houdt van verhalen en toegankelijke taal. Ze schreef reeds twee non-fictie boeken over moeders en dochters én over blinden en slechtzienden. In 2024 stopte ze haar ervaring in diversiteit en haar passie voor inclusie in een kinderboek en verscheen 'Jij mag ook!' bij Studio Sesam. Een fictiedebuut op kindermaat. Ze volgde de schrijfdocentenopleiding bij Creatief Schrijven en geeft schrijfles aan de Academie van Deurne.
Inspirerende locatie 'Sprookjeshuis'
Deze cursus vindt plaats in het Sprookjeshuis in het Provinciaal Domein Rivierenhof in Deurne. Dit magische huisje staat er al meer dan honderd jaar en prikkelt al generaties lang de fantasie van jong en oud. Vandaag vullen we het opnieuw met verhalen.
Bereikbaarheid
Het Sprookjeshuis ligt vlak bij het Kasteel Rivierenhof. Dat bereik je gemakkelijk met het openbaar vervoer (tram 8 of 10 of bus 40 vanaf het centraal station Antwerpen) via haltes zoals Lunden, Venneborg of Ruggeveld, op korte wandelafstand van het kasteel.
Parkeren kan gratis op de volgende plekken:
- Parking Oost (ingang via de Ruggeveldlaan)
- Parking Zuid (ingang via de Sterckshoflei)
- Parking West (ter hoogte van het Cogelsplein)
Kortingen
15% korting voor:
- jongeren (-26)
- leerkrachten en studenten (op vertoon van leraren- of studentenkaart).
Houders van een A-kaart kansentarief of een Uitpas kansentarief krijgen 80% korting. Kom je in aanmerking? Stuur een mailtje naar info@creatiefschrijven.be om je in te schrijven.
Op boek 'Creatief Schrijven - 52 inzichten en oefeningen'
10% korting, dat krijg je als je het boek ‘Creatief Schrijven - 52 inzichten en oefeningen’ bij deze cursus bestelt. Klaar om je schrijfspier te trainen (mèt 10% korting): vink dan het extra veld aan op het inschrijfformulier.
Deze korting geldt enkel voor verzending in België.
