Van Fan tot Fictie (15-26j)
Laat je inspireren door fanfictie en schrijf jouw eigen verhaal!
Heb je altijd al een verhaal of een boek willen schrijven, maar weet je niet waar te beginnen? Fanfictie is de perfecte manier om je creativiteit te laten stromen en nieuwe ideeën te ontdekken die je misschien niet eens verwacht had! Het kan de perfecte springplank zijn voor je eigen verbeelding. Het geeft je de tools en handvatten om die inspiratie te gebruiken, zonder vast te zitten in een bepaald universum. Jij schrijft zelf de regels voor een nieuw verhaal.
Wist je dat vele bekende auteurs ooit als fanfictie acteurs begonnen zijn? Zij lieten zich inspireren door televisieseries, films, boeken of games, om later volledig hun eigen wereld te bouwen.
In deze cursus duiken we dieper in hoe fanfictie jou kan helpen om je eigen unieke verhaal te creëren door inspiratie te halen uit bestaande werelden, personages en concepten, maar altijd met het doel om iets geheel van jou te maken. Zo ontdek je mogelijk onverwachte thema’s, emoties of plotwendingen die je aan het denken zetten over jouw eigen verhaal. Bovendien kan je zo ook je eigen complexe personages ontwikkelen. Je leert hoe je ze kunt aanpassen en aanvullen voor je eigen boek.
Ben jij klaar om de pen op te pakken en je eigen verhaal te creëren?
Voor taalmakers van 15 tot 26 jaar.

Sandra J. Paul is auteur van verschillende boeken in verscheidene genres, van kinderboeken over een zwart katje, tot psychologische thrillers die wereldwijd viraal zijn gegaan. Haar werk werd in verschillende landen uitgebracht. Maar wist je dat zij ooit begonnen is als fanfictie-auteur rond The X-Files? Sandra's voorliefde voor het speculatieve en paranormale vormden een perfecte match met deze intrigerende reeks waarin alles mogelijk was. Haar verhalen rond Mulder en Scully, gecombineerd met verschillende eigen personages, verschenen in de periode 1996-1998 op verschillende fanfictie-fora.
Wat zij meenam uit deze periode was haar passie voor het paranormale en het opbouwen van intrigerende personages. Toen ze jaren later haar eerste boeken schreef, is dit speculatieve tintje de rode draad geworden in haar werk. Zij is dan ook de uitgelezen persoon om met jou aan de slag te gaan in deze boeiende workshop.
Deze cursus loopt in samenwerking met en vindt plaats in de kubus, de Jongerenbib van Permeke.
Je ontvangt via sms een reminder van ons voor de start van de cursus. Kan je niet meer aanwezig zijn? Geef ons een seintje.
Ben je zonder te verwittigen afwezig op de eerste sessie, dan kan je niet meer deelnemen aan de latere sessies van de cursus en wordt je plek automatisch afgestaan.